Vorig seizoen speelde doelvrouw Fabienne Gooijer van UNIS Flyers toekomstteam in Canada. Van haar belevenissen daar doet ze verslag op onze website.

29 augustus 2016 ben ik in het vliegtuig gestapt om naar Canada te gaan om daar een seizoen bij de Kimberley Nitro Xpress te spelen. Hier ben terecht gekomen na dat ik met wat mensen in Amerika in contact kwam. Na meerdere wedstrijd video’s gestuurd te hebben en na wat telefoontjes met de directeuren hebben gevoerd kwamen we tot de beslissing dat ik heen zou gaan.

Wij zaten hier intern met het team in een hotel, met 4 meiden op een kamer en natuurlijk onze coach woonde ook in het hotel. Wij speelden in de Rocky Mountains League, waar wij op de 2e plek eindigden en deden meerdere toernooien in onder andere Detroit, Winnipeg en Washington.

Omdat ik al geslaagd was ging ik niet naar de high school, waar al mijn team genoten wel naar toe gingen. Ik deed een engelse cursus online en ik hield alle social media van ons team op pijl. Wij gingen ook naar een school waar alle meiden online cursussen deden dus daar zat ik gewoon elke dag. Ik heb ook in zo’n mooie gele schoolbus mogen zitten elke dag.

Onze trainingen waren meestal na school maar sommige waren ook in de ochtend. In het begin van het jaar, toen er nog geen sneeuw lag renden we de skiberg op en toen de skiberg open ging, gingen wij de sportschool in. In de sportschool deden we spinning en trainingen met onze coach. Wij hadden 5 ijstrainingen per week, alhoewel we vaak op vrijdag reisden kwamen we soms maar aan 4 toe.

Onze competitie speelde zich meer en deels in Alberta af, hierdoor moesten we over het algemeen veel kilometers maken. Sommige weekenden gingen we vrijdag ochtend weg, die avond een wedstrijd. Ergens overnachten, zaterdag weer een wedstrijd en dan zondag nog een. Zodat we niet heen en weer hoefden te rijden want voor de meeste wedstrijden moesten we gewoon 5 uren rijden.

De meeste toernooien die hij hebben gedaan, gingen we met het vliegtuig naar toe. Het eerste toernooi waar we naar toe gingen was al na 2 weken, deze werd in Calgary gehouden. Daarnaast zijn we eind oktober naar Detroit geweest, begin februari naar Winnipeg en eind februari naar Washington. De rest van het team is eind april nog naar Florida geweest maar ivm dat ik heel erg ziek was kon ik helaas niet mee.

Wij deden als team ook heel veel samen en voor de samenleving hebben we ook veel gedaan. We hebben voor mensen die er niet toe in staat waren, oprijlanen sneeuw vrij gemaakt en we hebben met het hele team een ‘bottle drive’ gedaan. Nu zullen de meeste zich af vragen wat een bottle drive is. Je gaat hier bij elk huis langs en vragen of ze nog lege flesjes, blikjes of glazen flessen hebben. Deze brachten wij naar de recycle plaats want in Canada recycled iedereen. De opbrengst hier van ging daarom ook naar onze club.

De vergelijking met Canada en Nederland is natuurlijk wel heel anders, ijshockey gerelateerd maar ook zeker de mentaliteit van de mensen zelf. Ijshockey is daar natuurlijk ‘de sport’ en er zoveel meer geld te besteden daar dan dat wij hier in Nederland gewend zijn.

Ik heb een super leerzaam seizoen gehad, ook buiten het ijshockey heb ik heel veel geleerd en veel nieuwe mensen leren kennen. Als mensen nieuwsgierig zijn of dingen meer in details willen, kunnen ze mij altijd persoonlijk een berichtje doen of via mijn atleten pagina!