De gemeente Heerenveen liet vandaag weten dat de ijshockeyhal niet op korte termijn open gaat. Het externe bureau (abtWassenaar uit Haren) dat onderzoek doet aan het gebouw toonde zich begin deze week nog positief over een snelle oplossing, maar er blijkt toch meer tijd nodig.
Volgende week wil men het gebouw aan een stabiliteitsproef onderwerpen en aan de hand van meetresultaten bepalen welke maatregelen nodig zijn de hal veilig te maken voor sporters en bezoekers.
Voorzitter Lenneart Scheenstra van Stichting Jeugd IJshockey Heerenveen, de grootste gebruiker van het stadion, toonde zich teleurgesteld, maar ook realistisch: “Na de eerdere optimistische berichten waren we positief, maar hadden we ook een slag om de arm gehouden. Het is jammer, maar onze club steunt een “echte” test omdat we dan ook duidelijkheid krijgen. Zorgvuldigheid boven snelheid, ook al betekent dit dat we nog moeten wachten. We hebben inmiddels wel meer duidelijkheid omtrent een korte termijn alternatief in de grote hal van Thialf voor onze jongste jeugd en in Leeuwarden voor competitieteams en senioren recreanten. Het vraagt echter veel flexibiliteit van onze leden en van Capitals Leeuwarden. Ook brengt het veel werk voor onze wedstrijdsecretaris Harm Neef in verband met het opnieuw plannen van wedstrijden. Mocht het echt langer dan 1-2 weken gaan duren dan zijn er verdere acties vanuit gemeente en Thialf nodig om andere tijdelijke ijsbaanvoorzieningen te treffen”.
Als een kleine pleister op de wonde krijgen de gebruikers van de ijshockeybaan een toegangskaart aangeboden voor de voetbalwedstrijd SC Heerenveen – Utrecht die op zondag 16 december in Heerenveen wordt gespeeld. Voor de gebruikers van de ijshockeyhal zijn door de gemeente Heerenveen 400 kaarten beschikbaar gesteld. Indien je als lid gebruik wil maken van deze mogelijkheid kun je dit doorgeven aan je teamleider. Zij zorgen dan voor aanmelding. De kaarten kun je vanaf zondag 16 december 11.00 uur bij Sportstad Heerenveen (ingang V) ophalen.

Op de video beelden van U8 en U10 junioren die trainen op de middenbaan van Thialf terwijl de schaatsers hun rondjes draaien.
Voor meer info over de stand van zaken rond de ijshockeyhal: www.heerenveen.nl