Op 17 oktober ontving ik via onze wedstrijdsecretaris een uitnodiging om een toernooi te gaan spelen in Tsjechië. De uitnodiging zag er goed uit en kwam uit Benešov. Dit is een kleine stad op ongeveer 30 minuten rijden van Praag.
De Club HC LEV BENESOV zou op 28 en 29 december een toernooi organiseren voor kinderen geboren in 2007 en jonger. Dit alles zag er uitnodigend uit en wat zou het toch mooi zijn om in een echt ijshockey land te mogen spelen voor onze kinderen. Dus toch maar even met Ivan Kocanda overleggen of dit iets zou zijn voor de Unis Flyers U12. Onze trainer gaf al aan dat het niveau in Tsjechië erg hoog zou zijn vergeleken met Nederland, maar het leek ook Ivan erg leuk.
Toen maar eens een puckje opgegooid in de groepsapp van de U12, en ja hoor direct heel veel enthousiaste ouders. Tussen kerst en oud en nieuw waren er ook spelers met andere plannen. Zij konden helaas niet mee. Gelukkig is de kennissenkring in ijshockeyend Nederland groot genoeg om te kijken of wij dan misschien een paar gastspelers mee konden krijgen. En die kregen wij! Terje Jan Geertsma van de Alcmaria Flames, Jassa Stinissen en Thomas de Bie, beide spelend voor GIJS Groningen. De laatste twee waren geen onbekenden voor de Flyers, hadden wel zin in een Tsjechisch avontuur. Verder gingen er nog twee U10 spelers met ons mee en op deze manier konden we met een gevuld team naar Tsjechië.
Toen geprobeerd om in te schrijven want, o wat zou het een mooie ervaring voor onze kinderen kunnen worden. 30 oktober kregen wij antwoord van een bestuurslid en organisator van HC LEV Benešov, te weten van Roman Dusil. Er was nog plek voor een team en dus waren we van harte welkom! Nu was de communicatie in het Engels prima te doen, maar leek het mij makkelijker om onze jeugdtrainer Ivan Kocanda dit te laten doen. En zo hebben zij alles in Tsjechië voor ons geregeld en hebben Pieter Riemersma en ondergetekende het meeste voorwerk hier gedaan.

De spelers die meegingen naar Benešov wil ik graag hieronder voorstellen.
De keepers: Isabel Bruin, Ruben van Mook en Niels Wapstra.
De verdedigers: Hendrik Niemeijer, Alec Riemersma, Thomas de Bie en Jassa Stinissen.
En de aanvallers: Liam Riddersma, Emma Tinga, Mats Koopmans, Sem Meijboom, Didier van Dijk, Terje Jan Geertsma, Born Landman en Sander Wapstra.
Toen was het dan eindelijk vrijdag 27 december 2019, wij verzamelden bij Thialf om vandaar om 9:00 uur te vertrekken. De reis verliep voor iedereen voorspoedig en zo rond 19:00 uur stonden alle ijshockey tassen uitgepakt in onze kleedkamer en was iedereen voorzien van een nette hotelkamer.
Zaterdag moesten we om 08:55 uur onze eerste wedstrijd spelen en wel tegen het thuisteam HC LEV Benešov. Omdat Niels Wapstra niet helemaal fit was mocht Isabel Bruin de eerste wedstrijd gaan keepen. Elke wedstrijd zou 15 minuten zuivere speeltijd zijn en per tegenstander zou er dus 2 maal 15 minuten gespeeld gaan worden.
Het niveauverschil was meteen duidelijk, beide periodes werden dan ook verloren en wij hadden precies 1 schot op goal. Isabel werd uit geroepen tot speler van de wedstrijd en dit werd beloond met een mooie beker.
Onze volgende wedstrijd zouden wij om 12:30 uur weer gaan spelen. Ivan en ondergetekende hadden e.e.a. iets aangepast in de tactiek om zoiets meer rust te kunnen creëren.
Ruben van Mook mocht nu zijn doel gaan beschermen, en net zoals de vorige wedstrijd werd er weer 2 maal 15 minuten gespeeld en weer werd ons doel zeer vaak bestookt. Soms kon er lange tijd niet gewisseld worden. Maar wat waren onze jongens en meid goed bezig, want er werd heel hard gewerkt tegen een tegenstander die gemiddeld ouder was dan ons jonge team. Nu werd Ruben uitgeroepen tot beste speler van de wedstrijd. Ook hij kreeg er een mooie beker voor, en daar mogen onze keepers erg trots op zijn.

De derde wedstrijd van de dag zou tegen OHL Sobeslav zijn. Echter liep het tijdschema achter en werd aan ons gevraagd of deze wedstrijd zondags gespeeld kon worden. Natuurlijk gingen wij akkoord dus waren onze kinderen klaar. Het was natuurlijk wel sneu voor Niels, hij zou deze wedstrijd gaan keepen en hij was er klaar voor. Toen zijn we met zijn allen gaan zwemmen. En ’s avonds werd er ook nog vrij geschaatst.
Niet alleen de kinderen vermaakten zich prima, ook de ouders hadden het erg naar hun zin, de kantine /restaurant met uitzicht op ijsbaan was erg gezellig. Het eten was er prima geregeld en het personeel was vriendelijk. Na de avondmaaltijd moesten de meeste kinderen toch wel rond 21:00 uur gaan slapen, of dit gelukt is, laten wij maar in het midden. Maar heel laat werd het niet want zondag ochtend moesten wij om 08:00 uur al onze eerste wedstrijd gaan spelen. Vandaag zou Niels starten met keepen, maar dit ging helaas weer niet door want Niels was geveld door de griep.
Deze wedstrijd was tegen het A-team van HC LEV Benešov. Het spelbeeld was niet heel veel anders dan de vorige dag, er werd hard gewerkt en onze jonge wingers Born en Sander deden goed werk bij de verdedigers op de blauwe lijn. Op 1 klein kansje na kwamen wij aanvallend iets te kort maar wat waren we goed aan het verdedigen met zijn allen!! Het mag zeker gezegd worden dat wij heel trots op ons team mogen zijn, want de teams waar wij tegen speelden, staan 3 tot 6 keer per week op het ijs, spelen 2 wedstrijden per week en ze zijn na de ijstraining ook nog in de gymzaal te vinden. Het was ook zo mooi om te zien hoe deze jongens en meisjes het ijshockey beleven hier in Tsjechië.
Om 12:30 uur speelden wij de inhaalwedstrijd tegen OHL Sobeslav. Dit was het best spelende team die wij zouden treffen, maar dat is ook niet gek als je hoort dat deze kinderen 6 maal per week trainen op het ijs. Per periode kregen onze doelverdedigers meer dan 40 schoten te verwerken. Maar ook hier konden wij met opgeheven hoofd het ijs verlaten.
Onze laatste wedstrijd van het toernooi zou tegen TEV Miesbach uit Duitsland zijn. Ook zij waren erg goed en ook bij dit team was de gemiddelde leeftijd hoger dan die van de Flyers. Maar mede door de opgedane ervaring kwamen wij nu ook aan aanvallen toe. Dit leverde schoten op van Alec, Emma onze Captain, Liam en Terje Jan. Ook Mats en Didier creëerden kansen en Sem miste maar op een haartje na.
Uiteindelijk werden wij 4de in de zilveren divisie. Hiervoor werden wij beloond met een mooie beker en iedereen kreeg een medaille. Ook hier werd maar weer eens duidelijk dat ijshockey verbroedert, want wat konden wij goed opschieten met de spelers uit Tsjechië en Duitsland, dat was heel mooi om te zien!
Dit was dan toch het einde van het toernooi. De laatste avond nog gesproken met Roman, één van de organisatoren, en natuurlijk hebben wij deze club uitgenodigd om naar Nederland te komen. Mocht ons eigen Theo Koperdraad toernooi in 2020 door gaan dan zou het zo maar eens kunnen dat wij een Tsjechische tegenstander mogen ontvangen. Op 30 december zijn wij via de O2 Arena en de Tsjechische Hockey Hall of Fame in Praag weer richting Nederland gegaan.
Iedereen is gelukkig weer veilig thuis aangekomen en kan terugkijken op een zeer geslaagd Tsjechisch avontuur! Een reis die waarschijnlijk een vervolg krijgt. Ook alle ouders verdienen een dikke pluim, zonder hen was het nooit zo’n succes geworden.
Maarten van Mook