De Eredivisie gaat van start!

Na een zomer waarin de spelers een hoop ïnvesteerden in hun conditie en 3 intensieve weken met ijstrainingen, gaat de Nederlandse Eredivisie editie 2023 – 2024, dit weekend dan eindelijk van start! 

Coach Dennis Vollebregt blikt terug op de oefenwedstrijd van vorige week zondag tegen ESV Grizzly’s uit Bergkamen en kijkt vooruit naar de eerste competitie wedstrijd van het seizoen tegen Eindhoven Kemphanen.

Het was een spannende wedstrijd tegen ESV Grizzly’s uit Bergkamen, waarin jullie met 3-2 hebben verloren. Kun je ons vertellen hoe je de wedstrijd hebt beleefd?

Dennis Vollebregt: Het was inderdaad een intense wedstrijd. We begonnen erg sterk en speelden gedurende de hele wedstrijd erg dominant. We waren goed op elkaar ingespeeld en wisten kansen te creëren. Ons team speelde met veel energie en overtuiging.

Jullie waren dus dominant gedurende de wedstrijd. Wat denk je dat er is gebeurd in de laatste minuten waardoor jullie verrast werden?

Dennis Vollebregt: In de laatste minuten werden we verrast door de ervaring van ESV Grizzly’s. Ze hebben een ervaren team en wisten op het juiste moment toe te slaan. Soms maken kleine foutjes het verschil en dat gebeurde helaas in de laatste fase van de wedstrijd. Ons team zal hier zeker van leren en werken aan manieren om deze situaties beter te hanteren in de toekomst.

Welke positieve aspecten neem je mee uit deze wedstrijd?

Dennis Vollebregt: Ondanks de nederlaag zijn er zeker positieve aspecten te benoemen. Ons team heeft laten zien dat we sterk kunnen spelen en goed kunnen samenwerken. We hebben kansen gecreëerd en ons spel laten zien. Dit geeft vertrouwen voor de komende wedstrijden. Het is een leermoment en we zullen sterker terugkomen.

Hoe gaan jullie je voorbereiden op de volgende wedstrijd om de ervaring van vandaag mee te nemen en de prestaties te verbeteren?

Dennis Vollebregt: We zullen de wedstrijd analyseren, zowel individueel als collectief. We zullen kijken naar de momenten waarop we sterker hadden kunnen staan en de kansen hadden moeten benutten. Het is belangrijk om te leren van onze fouten en te werken aan verbeterpunten. Daarnaast zullen we blijven werken aan ons teamspel en tactische aspecten om de volgende wedstrijd beter voorbereid in te gaan.

 

Wat vind je van de Flyers selectie voor dit seizoen?

Dennis Vollebregt: De selectie is verbeterd in de diepte. We hebben een groot gat te vullen na de switch van Tony (Demelinne, red). Daar staan een aantal buitenlandse versterkingen tegenover. Gedurende het seizoen zal het zich uitwijzen, maar alle spelers zijn ten opzichte van vorig seizoen beter geworden. 

Wat is je verwachting voor de wedstrijd van komende zaterdag? Starten met een uitwedstrijd tegen de regerend landskampioen Eindhoven Kemphanen lijkt me een uitdaging.

Dennis Vollebregt: Het zal zeker pittig worden. Twee uitersten. Eindhoven heeft een team samengesteld om kampioen te worden. Wij hebben een team samengesteld om doorstroom te creëeren naar ons “eerste”. Desalniettemin verwacht ik dat wij meer tegenstand kunnen bieden dan vorig jaar. Het staat in ieder geval vast dat Eindhoven de favoriet zal zijn.

Hoe kijk je in zijn algemeenheid aan tegen de ontwikkeling van de eredivisie? En wie zijn er naar jou mening de favorieten?

Dennis Vollebregt: Het is mooi om te zien dat er flink geïnvesteerd wordt binnen de Eredivisie. Vooral het aantal toeschouwers wat bij clubs komt kijken is een mooie ontwikkeling. Het laat zien dat er belangstelling is in Nederland voor ijshockey. Voor het ijshockey in Nederland is het hopen op doorstroom. Spelers en teams worden beter van 2 wedstrijden in een weekend. Dat biedt de huidige opzet van de Eredivisie helaas niet. Het trekt wel oud Beneliga / internationale spelers die het, aan het einde van hun carrière, rustiger aan willen doen. Echter creëert het op langer termijn niet de vooruitgang die naar mijn mening noodzakelijk is. Ik hoop dat de favorieten (Eindhoven, Leeuwarden, Amsterdam en Nijmegen) daarom snel de weg omhoog weten te vinden en de investeringen in Eredivisie weten te verleggen naar de jeugd. Daar heeft Ijshockey Nederland om langer termijn behoefte aan.

Geef een reactie